FORTUNE CAST CORPORATION е една од водечките производителот, снабдувачот и извозник на Делови за леење, со една фабрика во Taiwan. Ние ги доставуваме и извоз постојано висока класа производи и постојано подобрување на производните процеси и работата на животната средина преку вкупно вклучување на вработените и строго придржување кон фер бизнис етика. Имаме стекнато неколку патенти во оваа област. Нашата искреност и напорна работа ни помогна да одговара на нашиот квалитет со меѓународните стандарди. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт.

Делови за леење

FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Делови за леење, треба да знаете за највисок квалитет на Делови за леење производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
ENGINE BOX
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Делови за леење, треба да знаете за највисок квалитет на Делови за леење производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Robotic Arm Parts
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Делови за леење, треба да знаете за највисок квалитет на Делови за леење производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
TANK
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Делови за леење, треба да знаете за највисок квалитет на Делови за леење производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
FLANGE
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Нашата политика е да се постигне на клиентите задоволство и со обезбедување ги со високо ниво

Делови за леење

и услуги кои ги исполнуваат или надминуваат нивните очекувања. Тоа е нашата сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали индустрии за производство единици.
Ние произведуваме широк спектар на Делови за леење , главно, во делови за леење на гравитација, делови за интерколови, делови за рамки за велосипеди, обработка на делови од нерѓосувачки челик и EGR. Лиење е процес на производство што користи течен материјал истурен во калап, шуплива празнина од посакуваната форма, а потоа е дозволено да се зацврсти. Дека зацврстените делови ги нарекуваат кастинг, честопати се користи за правење комплексни форми бидејќи тоа би било тешко или неекономично да се направи со други методи. Ние користиме процес на леење на гравитација од легура на алуминиум за да изградиме делови од мувла. Може да се завари врз калапите на другите добавувачи под исти карактеристики на производот. Разновидноста на тоа и нивната флексибилност нуди избор на најекономични материјали за исполнување на побарувачката на живот.

Денес, Делови за леење се користат на голем број пазари во најразлични апликации кои се движат од делови до крајни производи. Инжинерството и новите технолошки достигнувања ја трансформираат денешната индустрија за лиење метали што стана иновативна, хај-тек, предизвикувачка и безбедна. Ние секогаш се стремиме кон кратко време на олово и зголемена вредност, ги нудиме најдобрите производи и услуги. Добредојдовте да се распрашувате и на големо и на различни производи за производство на мали серии.