Воздушен интерколер

Основана во , Ние сме професионални Taiwan Воздушен интерколер производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Ние сме биле производство добра оценка производи текот на годините на искуства. Ние се обезбеди висок квалитет на производите и конкурентна цена и брза испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти се потпираат на нашата силна способност и стабилен развој.
Ако сте заинтересирани за некој од нашите

Воздушен интерколер

производи или би сакале да disscuss клиент цел, Ве молиме слободно контактирајте со нас. Ние сме во потрага очекуваме да формирање успешни деловни односи со нов клиент во целиот свет во блиска иднина.
  • Воздушен интерколер - FLANGE
Воздушен интерколер - FLANGE Воздушен интерколер - FLANGE
Воздушен интерколер
модел - FLANGE
Максимална способност за леење:
  • L1030*W530*H1400мм
  • L1000*W650*H1145мм
MAX машина за обликување школка:
  • ККБ-550,600*950*300мм
Интерколер обично се користи во воздухоткомпресор,клима уред,ладење,мотор со гас турбина,итурбополнач на мотор со внатрешно согорување.
  1. Производи со голема цврстина и сила.
  2. Производите можат да се заваруваат на други калапи на добавувачи под исти карактеристики на производот.
  3. Со употреба на инсерти од јадро од песок,нашите производи можат да бидат залемени во сложени и шупливи производи.
  4. Процес на леење на гравитација на легура на алуминиум со голема јачина,отпорност на температурата и затегнатост на притисокот.
  5. Ние сме во состојба да произведуваме кастинг во согласност со спецификациите утврдени со меѓународните стандарди за квалитет.
Голем материјал:
  • AC4A,AC4C,AC2B,AC4B,EN AC-47000,A356,A356.2,итн.
Ние, исто така, можеме да ги направиме производите во строга потврда со вашите примероци.
Прашањата се добредојдени.
FORTUNE CAST CORPORATION
FLANGE
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Воздушен интерколер, треба да знаете за највисок квалитет на Воздушен интерколер производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
FLANGE
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Воздушен интерколер, треба да знаете за највисок квалитет на Воздушен интерколер производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
TANK
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Воздушен интерколер, треба да знаете за највисок квалитет на Воздушен интерколер производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
TANK
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings