Компоненти на рамки за велосипеди

Како професионален производителот, снабдувачот и извозник, FORTUNE CAST CORPORATION е производство на претпријатие од областа на проектирање, развој, производство и трговија на Компоненти на рамки за велосипеди. Ако имате проблеми или се разочарани со низок квалитет на производи од други компании ", ве молиме обидете се нашите производи. Нашите производи ќе ви помогнат и вашите клиенти да ги задоволи совршено. Ние ги доставуваме производи на сите на Кина клиенти.
Имаме напредни производствени опрема, силна техничка сила за професионална изработка на

Компоненти на рамки за велосипеди

. Се надеваме дека тесно да соработуваат со странски пријатели од целиот свет.
 • Компоненти на рамки за велосипеди - Frame
Компоненти на рамки за велосипеди
модел - Frame
Максимална способност за леење:
 • L1030*W530*H1400мм
 • L1000*W650*H1145мм
MAX машина за обликување школка:
 • ККБ-550,600*950*300мм
 1. Производи со голема цврстина и сила.
 2. Производите можат да се заваруваат на други калапи на добавувачи под исти карактеристики на производот.
 3. Со употреба на инсерти од јадро од песок,нашите производи можат да бидат залемени во сложени и шупливи производи.
 4. Процес на леење на гравитација на легура на алуминиум со голема јачина,отпорност на температурата и затегнатост на притисокот.
 5. Ние сме во состојба да произведуваме кастинг во согласност со спецификациите утврдени со меѓународните стандарди за квалитет.

Максимални перформанси на производство:
 • 893х127х145мм/2.2кг
Дебелината на алуминиумските делови:
 • 3мм
Голем материјал:
 • AC4A,AC4C,AC2B,AC4B,EN AC-47000,A356,A356.2,итн.
Ние, исто така, можеме да ги направиме производите во строга потврда со вашите примероци.
Прашањата се добредојдени.
FORTUNE CAST CORPORATION
Frame
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Компоненти на рамки за велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Компоненти на рамки за велосипеди производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Frame
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Компоненти на рамки за велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Компоненти на рамки за велосипеди производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Frame
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Компоненти на рамки за велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Компоненти на рамки за велосипеди производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Frame
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings