Делови за леење на алуминиум

Ние често ги подобриме нашите производи, како што секој технологија промени во брзо развивање на индустријата. Ние се обидуваме секој начини да бидете сигурни дека нашиот производ на Делови за леење на алуминиум ќе ги задоволи барањата на нашите клиенти. ние сме среќни да понуди подетални информации на повеќе модели за вашата препорака. Ве молиме контактирајте не сега.
Странство, креаторите се гледа во

Делови за леење на алуминиум

. Производители се адаптација изданија на адресата барања во енергијата, складирање, поврзување, приватноста и надворешна заштита.
  • Делови за леење на алуминиум - GEAR HOUSING
Делови за леење на алуминиум - GEAR HOUSING Делови за леење на алуминиум - GEAR HOUSING Делови за леење на алуминиум - GEAR HOUSING
Делови за леење на алуминиум
модел - GEAR HOUSING
Нашиот процес на леење на гравитација на легура на алуминиум е местото каде што стопениот алуминиум се влева во металната калап,и овозможува калапите да се оладат доволно.Имаме предности на јачината и точноста на производот.
  1. Производи со голема цврстина и сила.
  2. Производите можат да се заваруваат на други добавувачи’калапи под исти карактеристики на производот.
  3. Со употреба на инсерти од јадро од песок,нашите производи можат да бидат залемени во сложени и шупливи производи.
  4. Го поздравуваме истражувањето и за масата и за разните мали производи за производство на серија.

Куќиштето на пренос може да се користи и за машина за преработка на храна и за железнички делови со голема брзина.

Максимална способност за леење:
  • L1030*W530*H1400мм
  • L1000*W650*H1145мм
MAX машина за обликување школка:
  • ККБ-550,600*950*300мм
Голем материјал:
  • AC4A,AC4C,AC2B,AC4B,EN AC-47000,A356,A356.2,итн.
Ние, исто така, можеме да ги направиме производите во строга потврда со вашите примероци.
Прашањата се добредојдени.
FORTUNE CAST CORPORATION
GEAR HOUSING
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Делови за леење на алуминиум, треба да знаете за највисок квалитет на Делови за леење на алуминиум производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
Gravity Casting Parts
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Делови за леење на алуминиум, треба да знаете за највисок квалитет на Делови за леење на алуминиум производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
OIL SEPARATOR
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Делови за леење на алуминиум, треба да знаете за највисок квалитет на Делови за леење на алуминиум производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
FLANGE
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings