Алуминиум за гравитација

FORTUNE CAST CORPORATION е основана во 1990 година. имаме богато подароци производство искуство, и нашата палета на производи е поврзана со Алуминиум за гравитација и така натаму. Потпирајќи се на нашиот професионален талент и добро искуство во оваа област, ние се здобијат со големо достигнување и се во врска како една од најдобрите производители во Taiwan.
Нашите главни производи се

Алуминиум за гравитација

. Да се ​​почитуваат "добра волја" принципот на услугата, "заедничка корист" принципот на соработка, строго се провери квалитетот, се придржуваат до "норми" на корпоративно размислување, ние се надеваме да имаат искрена соработка со пријатели од сите сфери на животот и да си одат рака под рака .
  • Алуминиум за гравитација - FLANGE
Алуминиум за гравитација
модел - FLANGE
Максимална способност за леење:
  • L1030*W530*H1400мм
  • L1000*W650*H1145мм
MAX машина за обликување школка:
  • ККБ-550,600*950*300мм
Интерколер обично се користи во компресорот на воздухот,клима уред,ладење,мотор со гас турбина,и турбополначот на моторот со внатрешно согорување.
  1. Производи со голема цврстина и сила.
  2. Производите можат да се заваруваат на други калапи на добавувачи под исти карактеристики на производот.
  3. Со употреба на инсерти од јадро од песок,нашите производи можат да бидат залемени во сложени и шупливи производи.
  4. Процес на леење на гравитација на легура на алуминиум со голема јачина,отпорност на температурата и затегнатост на притисокот.
  5. Ние сме во состојба да произведуваме кастинг во согласност со спецификациите утврдени со меѓународните стандарди за квалитет.
Голем материјал:
  • AC4A,AC4C,AC2B,AC4B,EN AC-47000,A356,A356.2,итн.
Ние, исто така, можеме да ги направиме производите во строга потврда со вашите примероци.
Прашањата се добредојдени.
FORTUNE CAST CORPORATION
FLANGE
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Алуминиум за гравитација, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиум за гравитација производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Gravity Casting Parts
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Алуминиум за гравитација, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиум за гравитација производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
GEAR HOUSING
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Алуминиум за гравитација, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиум за гравитација производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
OIL SEPARATOR
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings