Дел за леење на гравитација

Ние сме Taiwan производителот, снабдувачот, извозникот и фабриката на богати квалитет Дел за леење на гравитација производи. ние имаме повеќе од 8 години специјална производство искуство строга контрола на процесот стандарди. Добредојдени да нарачате нашите производи и ние сме во потрага очекуваме да служат на вашите потреби. Ако имате какви било прашања и сугестии, Ве молиме слободно да контактирајте не.
Презентирање на широк спектар на

Дел за леење на гравитација

кој има висока затегнувачка цврстина, се димензионален точни и се многу издржливи. Лесен за одржување, овие производи имаат висока спроводливост.
  • Дел за леење на гравитација - OIL SEPARATOR
Дел за леење на гравитација - OIL SEPARATOR Дел за леење на гравитација - OIL SEPARATOR
Дел за леење на гравитација
модел - OIL SEPARATOR
Нашиот процес на леење на гравитација на легура на алуминиум е местото каде што стопениот алуминиум се влева во металната калап,и овозможува калапите да се оладат доволно.Имаме предности на јачината и точноста на производот.
  1. Производи со голема цврстина и сила.
  2. Производите можат да се заваруваат на други добавувачи’калапи под исти карактеристики на производот.
  3. Со употреба на инсерти од јадро од песок,нашите производи можат да бидат залемени во сложени и шупливи производи.
  4. Го поздравуваме истражувањето и за масата и за разните мали производи за производство на серија.
Ова се користи за делови во масло/сепаратори на вода.Да се обезбеди нејзината издржливост,ја тестираме непропустливоста на производот преку инспекција на протекување.Ние користиме 4+0.5/-0 кгф/cm2 50sce за да се тестира овој дел без истекување.
Може да се направат сите видови на стилови.

Максимална способност за леење:
  • L1030*W530*H1400мм
  • L1000*W650*H1145мм
MAX машина за обликување школка:
  • ККБ-550,600*950*300мм
Голем материјал:
  • AC4A,AC4C,AC2B,AC4B,EN AC-47000,A356,A356.2,итн.
Ние, исто така, можеме да ги направиме производите во строга потврда со вашите примероци.
Прашањата се добредојдени.
FORTUNE CAST CORPORATION
OIL SEPARATOR
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Дел за леење на гравитација, треба да знаете за највисок квалитет на Дел за леење на гравитација производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Gravity Casting Parts
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Дел за леење на гравитација, треба да знаете за највисок квалитет на Дел за леење на гравитација производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
GEAR HOUSING
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Дел за леење на гравитација, треба да знаете за највисок квалитет на Дел за леење на гравитација производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
FLANGE
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings