Процес на леење на гравитација

Ние сме искусни Taiwan Процес на леење на гравитација производителот, снабдувачот, извозникот и фабриката. Нашите производи набавени и се извезуваат во целиот свет се потпираат на нашата професионална талент и добро искуство. Ние сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали бизниси до големи производствени погони. Прилагодено дизајни и OEM / ODM услуги се срдечно добредојдени.
Нашите

Процес на леење на гравитација

производи се достапни во различни бои, големини и форми со атрактивни везови. Двете нови и стари клиенти дома и во странство се добредојдени да ја посетите нашата компанија!
  • Процес на леење на гравитација - Gravity Casting Parts
Процес на леење на гравитација - Gravity Casting Parts Процес на леење на гравитација - Gravity Casting Parts Процес на леење на гравитација - Gravity Casting Parts Процес на леење на гравитација - Gravity Casting Parts
Процес на леење на гравитација
модел - Gravity Casting Parts
Нашиот процес на леење на гравитација на легура на алуминиум е местото каде што стопениот алуминиум се влева во металната калап,и овозможува калапите да се оладат доволно.Имаме предности на јачината и точноста на производот.
  1. Производи со голема цврстина и сила.
  2. Производите можат да се заваруваат на други добавувачи’калапи под исти карактеристики на производот.
  3. Со употреба на инсерти од јадро од песок,нашите производи можат да бидат залемени во сложени и шупливи производи.
  4. Го поздравуваме истражувањето и за масата и за разните мали производи за производство на серија.

Процес на производство
Обликување→Шел кор→Топење→Истурање→Кршење на мувла→Сечење→Мелење→Обработка→Е-Вметнување со вметнување→Чистење→тест за вода→Конечна инспекција→Пакување

Максимална способност за леење:
L1030*W530*H1400мм
L1000*W650*H1145мм
MAX машина за обликување школка:
ККБ-550,600*950*300мм

Голем материјал:
AC4A,AC4C,AC2B,AC4B,EN AC-47000,A356,A356.2,итн.

Ние, исто така, можеме да ги направиме производите во строга потврда со вашите примероци.
Прашањата се добредојдени.
FORTUNE CAST CORPORATION
Gravity Casting Parts
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Процес на леење на гравитација, треба да знаете за највисок квалитет на Процес на леење на гравитација производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
GEAR HOUSING
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Процес на леење на гравитација, треба да знаете за највисок квалитет на Процес на леење на гравитација производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
OIL SEPARATOR
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Процес на леење на гравитација, треба да знаете за највисок квалитет на Процес на леење на гравитација производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
FLANGE
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings