Процес на кастинг за изгубени восоци

FORTUNE CAST CORPORATION е еден од производителот, снабдувачот за да се обезбеди Процес на кастинг за изгубени восоци и други производи. Сите наши производи се произведени од страна на нашите професионални вештини и капацитети. Ние гарантираме квалитетот на вашите барања. Ние исто така нудиме на нашите клиенти со широк спектар на управување со производ кој одговара на строги барања за квалитет на меѓународниот пазар кој заработил нашата компанија во различни углед на квалитет ориентиран Taiwan извозникот. Ние сме признати како еден од водечките трговци во овој сектор се должи на нашата способност за снабдување беспрекорна производи на нашите клиенти. Ние положи нашата нога години назад и оттогаш ние се стремиме да се испорача во нашите производи иновации, конкурентни цени и квалитетот управувано задоволството на клиентите.
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Процес на кастинг за изгубени восоци

со подложување на нашите производи на строги контрола на квалитетот мерки во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
  • Процес на кастинг за изгубени восоци - Investment Casting
Процес на кастинг за изгубени восоци
модел - Investment Casting
Ние се одлични за производство на сите видови на автомобилски делови,делови на вентили,градежен хардвер,компоненти на пумпа,морски хардвер,итн.

Опсег на материјал:
Нерѓосувачки челик,јаглероден челик,низок легура на челик и други материјали за прецизно лиење.
(SCS13,SCS16,SUS430,итн.)

Процес на производство
Дизајн→Алатки→Инјекција восок→Крпеница→Собрание на дрво→Зграда на Шел→Де-Восочување→Пеење→Истурање→Отстранување на школка→Сечење дрво→Експлозија на песок→Кисело миење→Тест за мерачи→Мало заварување→Формирање→Машинирање→Тестирање на притисок→Пакување

Ние, исто така, можеме да ги направиме производите во строга потврда со вашите примероци.
Прашањата се добредојдени.
FORTUNE CAST CORPORATION
Investment Casting
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Процес на кастинг за изгубени восоци, треба да знаете за највисок квалитет на Процес на кастинг за изгубени восоци производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Investment Casting
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Процес на кастинг за изгубени восоци, треба да знаете за највисок квалитет на Процес на кастинг за изгубени восоци производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Investment Casting
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Процес на кастинг за изгубени восоци, треба да знаете за највисок квалитет на Процес на кастинг за изгубени восоци производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Investment Casting
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings