Процес на леење на инвестиции

FORTUNE CAST CORPORATION е еден од клучните производителот, набавувачот и извозник во Taiwan. Нашата компанија специјализирана за производство и извоз на Процес на леење на инвестиции. Да имаат корист од нашите силни OEM / ODM способности и внимателен услуги, контактирајте со нас today.We искрено ќе се создаде и да го споделат успехот со сите клиенти. Повеќе стилови, ве молиме да контактирајте не токму сега!
Главно ние професионално производство со врвен квалитет

Процес на леење на инвестиции

, Дека посветени да обезбедат најдобрите производи и служи за да ви по најповолна цена. Имаме испорачува нашите производи на многу клиенти со добра репутација за неколку години. Па ние сигурно може да се каже дека квалитетот и цената на нашите производи ќе ви помогнат и вашите клиенти задоволи.
  • Процес на леење на инвестиции - Investment Casting
Процес на леење на инвестиции
модел - Investment Casting
Ние се одлични за производство на сите видови на автомобилски делови,делови на вентили,градежен хардвер, компоненти на пумпа,морски хардвер,итн.

Опсег на материјал:
Нерѓосувачки челик,јаглероден челик,низок легура на челик и други материјали за прецизно лиење.
(SCS13,SCS16,SUS430,итн.)

Процес на производство
Дизајн→Алатки→Инјекција восок→Крпеница→Собрание на дрво→Зграда на Шел→Де-Восочување→Пеење→Истурање→Отстранување на школка→Сечење дрво→Експлозија на песок→Кисело миење→Тест за мерачи→Мало заварување→Формирање→Машинирање→Тестирање на притисок→Пакување

Ние, исто така, можеме да ги направиме производите во строга потврда со вашите примероци.
Прашањата се добредојдени.
FORTUNE CAST CORPORATION
Investment Casting
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
FORTUNE CAST CORPORATION
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Процес на леење на инвестиции, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Investment Casting
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Процес на леење на инвестиции, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Investment Casting
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Процес на леење на инвестиции, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Investment Casting
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings