Лиење на прецизно инвестирање

Ние сме ангажирани во развој, кои ја снабдуваат и производство на Лиење на прецизно инвестирање заедно. Во прилог на нашите постоечки производи, ние исто така, прифати кориснички налози за проектот. Нашите производи се оди добро во текот на домашниот пазар и задокеански countries.Therefore, ние го задржи фалсификување напред и продолжи да иновираат constantly.We сакаат да воспостават долгорочни деловни односи во целиот свет. Ако сте заинтересирани за некој од нашите производи, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.
Ние продолжуваме да иновираат, да се подобри, како и подобрување, како и интегрирање на ресурси внатрешно и надворешно да се зајакне флексибилноста на нашата компанија и на конкурентноста на нашите производи, и да се обезбеди и стари и нови клиенти со најдобрите

Лиење на прецизно инвестирање

и најдобра услуга.
  • Лиење на прецизно инвестирање - Investment Casting
Лиење на прецизно инвестирање
модел - Investment Casting
Ние се одлични за производство на сите видови на автомобилски делови,делови на вентили,градежен хардвер, компоненти на пумпа,морски хардвер,итн.

Опсег на материјал:
Нерѓосувачки челик,јаглероден челик,низок легура на челик и други материјали за прецизно лиење.
(SCS13,SCS16,SUS430,итн.)

Процес на производство
Дизајн→Алатки→Инјекција восок→Крпеница→Собрание на дрво→Зграда на Шел→Де-Восочување→Пеење→Истурање→Отстранување на школка→Сечење дрво→Експлозија на песок→Кисело миење→Тест за мерачи→Мало заварување→Формирање→Машинирање→Тестирање на притисок→Пакување

Ние, исто така, можеме да ги направиме производите во строга потврда со вашите примероци.
Прашањата се добредојдени.
FORTUNE CAST CORPORATION
Investment Casting
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Лиење на прецизно инвестирање, треба да знаете за највисок квалитет на Лиење на прецизно инвестирање производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Investment Casting
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Лиење на прецизно инвестирање, треба да знаете за највисок квалитет на Лиење на прецизно инвестирање производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Investment Casting
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Лиење на прецизно инвестирање, треба да знаете за највисок квалитет на Лиење на прецизно инвестирање производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Investment Casting
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings