Хардверски компоненти на роботи

Како производител, на снабдувачот и извозникот Хардверски компоненти на роботи, Ние би сакале да ја искористам оваа можност да се воведе, надевајќи се дека нашите производи можеби ќе ги задоволат вашите интереси и да започне деловна соработка со вас во блиска future.For состанок постојано менување на барањата на пазарот, ние инсистираме на иновации и брзо ги следат најновите тренд , и се апсорбира во обезбедување на високо квалитетни производи и услуги за нашите clients.Trusting нашите искуства, Ве уверуваме пријатен бизнис искуство со нас, вашите верни бизнис партнер.
Со растот на продажбата во странство. Ние ќе се трудиме да се посвети на нашите

Хардверски компоненти на роботи

со одличен квалитет и конкурентна цена на повеќе корисници overseas.For дополнителни информации, слободно контактирајте со нас.
 • Хардверски компоненти на роботи - Robotic Arm Parts
Хардверски компоненти на роботи
модел - Robotic Arm Parts
Максимална способност за леење:
 • L1030*W530*H1400мм
 • L1000*W650*H1145мм
MAX машина за обликување школка:
 • ККБ-550,600*950*300мм
 1. Производи со голема цврстина и сила.
 2. Производите можат да се заваруваат на други калапи на добавувачи под исти карактеристики на производот.
 3. Со употреба на инсерти од јадро од песок,нашите производи можат да бидат залемени во сложени и шупливи производи.
 4. Процес на леење на гравитација на легура на алуминиум со голема јачина,отпорност на температурата и затегнатост на притисокот.
 5. Ние сме во состојба да произведуваме кастинг во согласност со спецификациите утврдени со меѓународните стандарди за квалитет.
Ние фрламе видови алуминиумски легури, роботски делови за рака,роботски поклопец на рака,база.Процесот на производство вклучува материјал,обработка,сликање,облога,итн.
Максимални перформанси на производство:
 • 542х160х74мм/4.5KG
Голем материјал:
 • AC4A,AC4C,AC2B,AC4B,EN AC-47000,A356,A356.2,итн.
Ние, исто така, можеме да ги направиме производите во строга потврда со вашите примероци.
Прашањата се добредојдени.
FORTUNE CAST CORPORATION
Robotic Arm Parts
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Хардверски компоненти на роботи, треба да знаете за највисок квалитет на Хардверски компоненти на роботи производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Robotic Arm Parts
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Хардверски компоненти на роботи, треба да знаете за највисок квалитет на Хардверски компоненти на роботи производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Robotic Arm Parts
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Хардверски компоненти на роботи, треба да знаете за највисок квалитет на Хардверски компоненти на роботи производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Robotic Arm Parts
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings