Роботски компоненти на раката

Како професионален производителот, снабдувачот и извозник, благодарение на нашите моќни дистрибутивната мрежа, нашите Роботски компоненти на раката производи се популарни со клиенти во Taiwan. Со брзиот развој, имаме постигнато ISO9001 сертификат и освои многу почесни титули. За да дознаете повеќе за она што може да направи за вас, ве молиме контактирајте не во секое време. Ние со нетрпение очекуваме да се воспостави добра и долгорочни деловни односи со вас.
Гарантира сите

Роботски компоненти на раката

согласност со меѓународните стандарди за квалитет и се многу ценети во различни пазари низ целиот свет.
 • Роботски компоненти на раката - Robotic Arm Parts
Роботски компоненти на раката
модел - Robotic Arm Parts
Максимална способност за леење:
 • L1030*W530*H1400мм
 • L1000*W650*H1145мм
MAX машина за обликување школка:
 • ККБ-550,600*950*300мм
 1. Производи со голема цврстина и сила.
 2. Производите можат да се заваруваат на други калапи на добавувачи под исти карактеристики на производот.
 3. Со употреба на инсерти од јадро од песок,нашите производи можат да бидат залемени во сложени и шупливи производи.
 4. Процес на леење на гравитација на легура на алуминиум со голема јачина,отпорност на температурата и затегнатост на притисокот.
 5. Ние сме во состојба да произведуваме кастинг во согласност со спецификациите утврдени со меѓународните стандарди за квалитет.
Ние фрламе видови алуминиумски легури, роботски делови за рака,роботски поклопец на рака,база.Процесот на производство вклучува материјал,обработка,сликање,облога,итн.
Максимални перформанси на производство:
 • 542х160х74мм/4.5KG
Голем материјал:
 • AC4A,AC4C,AC2B,AC4B,EN AC-47000,A356,A356.2,итн.
Ние, исто така, можеме да ги направиме производите во строга потврда со вашите примероци.
Прашањата се добредојдени.
FORTUNE CAST CORPORATION
Robotic Arm Parts
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Роботски компоненти на раката, треба да знаете за највисок квалитет на Роботски компоненти на раката производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Robotic Arm Parts
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Роботски компоненти на раката, треба да знаете за највисок квалитет на Роботски компоненти на раката производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Robotic Arm Parts
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да го пронајдете и купувате најдоброто Роботски компоненти на раката, треба да знаете за највисок квалитет на Роботски компоненти на раката производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Robotic Arm Parts
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings