Вода интерколер

FORTUNE CAST CORPORATION е професионална производителот, набавувачот и извозник што се занимава со дизајн, развој и производство на и производство на Вода интерколер. Ние се наоѓа во Taiwan, Со удобен превоз пристап. Сите наши производи се во согласност со меѓународните стандарди за квалитет и се многу ценети во различни маркери целиот свет.
Нашата мисија е да се здобијат со одржлива конкурентна предност преку обезбедување на нашите клиенти со највисок квалитет

Вода интерколер

. Ние навистина се надеваме да го прошириме бизнисот во соработка со поединци и компании од целиот свет.
  • Вода интерколер - TANK
Вода интерколер - TANK Вода интерколер - TANK Вода интерколер - TANK
Вода интерколер
модел - TANK
Максимална способност за леење:
  • L1030*W530*H1400мм
  • L1000*W650*H1145мм
MAX машина за обликување школка:
  • ККБ-550,600*950*300мм
Интерколер е воздух-до-течна топлинауред за размена што се користи по процесот на компресија.Интерколер ја подобрува ефикасностасо зголемување на густината на полнење на внесот на воздухот.Исто така,намалување на индукцијататоплината на воздухот што нуди повеќе густа,што обезбедува повеќе воздух и гориво што треба да се согоратпо циклус на моторот.
  1. Производи со голема цврстина и сила.
  2. Производите можат да се заваруваат на други калапи на добавувачи под исти карактеристики на производот.
  3. Со употреба на инсерти од јадро од песок,нашите производи можат да бидат залемени во сложени и шупливи производи.
  4. Процес на леење на гравитација на легура на алуминиум со голема јачина,отпорност на температурата и затегнатост на притисокот.
  5. Ние сме во состојба да произведуваме кастинг во согласност со спецификациите утврдени со меѓународните стандарди за квалитет.
Голем материјал:
  • AC4A,AC4C,AC2B,AC4B,EN AC-47000,A356,A356.2,итн.
Ние, исто така, можеме да ги направиме производите во строга потврда со вашите примероци.
Прашањата се добредојдени.
FORTUNE CAST CORPORATION
TANK
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
FORTUNE CAST CORPORATION
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Вода интерколер, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
FLANGE
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Вода интерколер, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
FLANGE
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
FORTUNE CAST CORPORATION
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Вода интерколер, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
TANK
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings